CONCURS!.

UPDATE: Concursul s-a incheiat. Castigatorul urmeaza sa fie anuntat in cursul zilei de astazi. Felicitari tuturor participantilor. Raspunde corect la intrebarea din formularul de mai jos si poti castiga prin tragere la sorti o geanta pentru tenis YONEX B

READ MORE

Rezumatul zilei de 23 septembrie.

Ieri a fost ziua meciurilor fluviu la Sibiu Open. După ce în primul tur al competiției majoritatea partidelor s-a încheiat în două seturi, turul secund a fost mult mai puternic disputat. Kuzmanov și favoritul 1, Dusan Lajovic, au fost singurii juc

READ MORE

Programul zilei de 24 septembrie.

CENTRE COURT start 10:30 P. Riba (ESP) vs [4] G. Gigounon (BEL) Not Before 12:00 [WC] V. Crivoi (ROU) vs F. Horansky (SVK) A. Ungur (ROU) vs [7] T. Lamasine (FRA) after suitable rest – [WC] V. Hanescu (ROU) / C. Sturdza (SUI) vs [WC] V. Crivoi (ROU)

READ MORE

Rezultatele zilei de 23 septembrie.

Singles – Second Round G. Mager (ITA) d [6] C. Hemery (FRA) 36 63 62 [Q] P. Luncanu (ROU) d M. Chazal (FRA) 64 46 63 D. Kuzmanov (BUL) d J. Cagnina (BEL) 63 76(1) M. Zekic (SRB) d J. Kovalik (SVK) 62 46 76(0) First Round [1] D. Lajovic (SRB) d [WC]

READ MORE

Românii la putere.

Jucătorii români angrenați în cel mai puternic turneu de tenis din Transilvania au făcut față cu brio primului tur. Victor Cornea iese din careul român de ași în ciuda unei partide excelente împotriva italianului Gianluca Mager   Zi incredibil