Începe turneul dedicat jucătorilor români.

Iată Lista jucatorilor înscriși la turneul dedicat jucatorilor români pentru calificarea la Sibiu Open, în ordinea clasamentului Național! Se anunță un turneu spectaculos, în premieră pentru Sibiu Open, la cea de a 10-a ediție a acestui turneu

READ MORE

Victor Cornea câștigă turneul sibienilor.

Turneul sibienilor pentru calificarea la Sibiu Open a fost câștigat de favoritul principal Victor Cornea care a dispus în finală cu scorul de 63 61 de Radu Macovei în reeditarea finalei primei ediții de anul trecut! Victor Cornea a obținut astfel u

READ MORE

Marc-Andrea Huesler, noul campion de la Sibiu Open.

Trofeul Sibiu Open 2020 va merge anul acesta în Elveția. Favorit 3 la câștigarea competiției la debutul partidelor de pe tabloul principal de simplu, Marc-Andrea Huesler a câștigat finala disputată ieri pe terenul central de la Tenis Club Pamira.

READ MORE

Habemus finaliști!.

Marea finală a turneului ATP Challenger, Sibiu Open, se va disputa mâine, între elvețianul Marc-Andrea Huesler și argentinianul Tomas Martin Etcheverry. Huesler a trecut în semifinală, într-un meci maraton ce a durat aproape 3 ore, de Carlos Gomez